Wybraliśmy już odpowiedni płytki, dokonaliśmy ich zakupu. Mamy też projekt ich położenia. Teraz należy się zająć ich zakładaniem. Najlepiej jest oczywiście wynająć fachowca, który perfekcyjnie położy płytki w naszym mieszkaniu lub domu. Zobacz glazura opoczno.

terakota
glazura kuchenna

Może się jednak zdarzyć, że taka opcja nie jest możliwa i płytki na podłogę będziemy musieli położyć samodzielnie. Jeśli nie robiliśmy tego wcześniej, to warto pierwsze próby zacząć w pomieszczeniu, które jest bardziej techniczne niż reprezentacyjne, czyli takie bardziej techniczne, w którym nawet krzywo położona terakota nie będzie większym problemem. Prace należy zacząć od przygotowania podłoża. Podłoże musi być idealnie czyste, oczyszczone z wszelkich pozostałości. Wtedy sprawdzamy, czy powierzchnia jest równa. Jeśli nie – koniecznie trzeba użyć specjalnej zaprawy samopoziomującej. Może się zdarzyć, że będzie ona niezbędna na całej powierzchni, na której będziemy kłaść płytki Opoczno.

Następnie kładziemy grunt. Kiedy prace wstępne są już za nami, można przygotować się do kładzenia. Płytek. Na początku należy to zrobić „na sucho”, aby sprawdzić najlepsze rozmieszczenie płytek. Dopiero potem można przystąpić do prac zasadniczych, czyli kładzenia płytek na odpowiednią zaprawę klejową. Zaprawa musi być kładziona równo według wszelkich zaleceń producenta. Kolejnym etapem jest kładzenie fugi. Kładzie się ją specjalną gumową packą. Zawsze należy bezwzględnie przestrzegać wszelkich zaleceń umieszczonych na opakowaniu. Na koniec pozostaje nam tylko impregnowanie podłogi. Więcej na www.ilazienki24.com.pl